Eiropas Sociālās uzņēmējdarbības tīkls Euclid Network, kas apvieno 100 tūkstošus organizāciju 21 valstī pirmo reizi ir izveidojis Eiropas līmeņa topu sievietēm, kuras darbojas sociālajā uzņēmējdarbībā. Starp 100 Eiropas mēroga sociālajām uzņēmējām pirmo reizi ir iekļuvusi arī Latvijas pārstāve “Sonido” dibinātāja Inga Muižniece.

No 500 nominētajām sievietēm, žūrija izvēlējās 100 sievietes, kurām piemīt izcilas līdera prasmes un apņemšanās darīt vairāk, iedvesmojot ar savu piemēru arī citas sievietes izmantot savu potenciālu. Sievietes, kuras ir nominētas šajā topā, ir veiksmīgi īstenojušas dažāda mēroga sociālos projektus ar pozitīvu sociālo ietekmi un kuras ar savu paraugu ir uzlabojušas savu nozari un piedalījušās ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā.

Inga Muižniece tika nominēta, jo ir sociālā uzņēmuma – zvanu centra “Sonido” – dibinātāja un vadītāja, kurā viņa nodarbina astoņus cilvēkus ar invaliditāti. Līdztekus komerciālajai darbībai viņa iedzīvinājusi arī neparastu sociālo projektu “Parunāsim” – bezmaksas tālruņa līniju cilvēkiem, kurus māc vientulība. Tas ir stāsts par soli tuvāk iekļaujošai sabiedrībai un darba integrācijai, kas atzinīgi novērtēts arī ar “Gada balvu cilvēku ar invaliditāti atbalstam 2020” kategorijā “Nodarbinātības veicinātājs”. Uzņēmuma “Sonido” sociālais projekts “Parunāsim” tika radīts 2018. gada rudenī, lai cilvēkiem, kas jūtas vientuļi, būtu iespēja kādam piezvanīt un tikt uzklausītam. Kopš tā laika uz tālruņa līniju 26564564 zvanīts 9000 reizes. 2020. gadā, salīdzinot ar gadu iepriekš, zvanu skaits pieaudzis par 24%.

Eiropas Top 100 tika veidots, lai godinātu sievietes sociālajā uzņēmējdarbībā, jo šis laiks ir grūts ne tikai Latvijā, bet arī visa pasaulē un bieži vien sievietes ir tās, kuras piedāvā novatorisku pieeju sabiedrības problēmu risināšanai, iekļaujot un neaizmirstot par dažādu sabiedrības grupu interesēm. Sociālie uzņēmēji ar inovatīvu pieeju sociālo problēmu risināšanā dod lielu ieguldījumu savu līdzcilvēku dzīves uzlabošanā, it īpaši COVID-19 krīzes laikā, nodrošinot dažādus pakalpojumus, palīdzot savu valstu valdībām atrisināt nepilnības, ar kurām tās nevar tikt galā bez privātā vai nevalstiskā sektora palīdzības.

Viss tops pieejams šeit: https://ej.uz/Sievietes100

Sazinies ar mums