Uzņēmēja Inga Muižniece (40), liekot lietā uzkrāto pieredzi no “pašas apakšas”, izveidojusi veiksmīgu zvanu centru. No tā viņa tālāk attīstījusi sociālo uzņēmumu, kas ne vien nodrošina darbvietas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bet arī palīdz vientuļajiem, ļaujot izrunāties.

Ar Ingu Muižnieci tiekos viņas izveidotā uzņēmuma Sonido birojā Elijas ielā Rīgā. Viņa ne bez pamata ir lepna un rāda fotogrāfijas, kā uzņēmums attīstījies. Pirmais «birojs» bijusi maza istabiņa bez mēbelēm, jo ir taču arī iespēja sēdēt uz… grīdas! Taču tagad Ingas zvanu centrs iekārtojies mājīgās telpās, kas īpaši piemērotas arī darbiniekiem ar kustību traucējumiem.

Sonido pamatdarbība ir zvanu centrs, taču tas ieguvis arī sociālā uzņēmuma statusu un tagad, kā saka pati Inga, «nodarbina foršos» un piedāvā cilvēkiem vienkārši parunāties. Tieši ierobežotās iespējas komunicēt ar citiem un vientulība ir problēmas, kuru sekas Inga redz savā ikdienas darbā. Cilvēki zvana, piemēram, uz autostāvvietu informācijas tālruni, ne tik daudz, lai noskaidrotu kaut ko par lietu, bet gan tādēļ, lai uzgāztu operatoram klausules otrā pusē savas negatīvās emocijas.”

Pilnu interviju lasi Diena.lv!

Sazinies ar mums