Jau sesto gadu pēc kārtas Latvijas Republikas tiesībsargs sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” un Latvijas Nacionālo bibliotēku rīko konkursu “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam”. Konkurss ir kļuvis par neatņemamu Tiesībsarga biroja un sadarbības partneru ikgadēju tradīciju, un tiek rīkots ar mērķi novērtēt un atbalstīt cilvēku ar invaliditāti intereses pārstāvošo nevalstisko organizāciju, kā arī individuālu darbību. Parasti tas tiek rīkots 3. decembrī, kas ir Starptautiskā personu ar invaliditāti diena, taču šogad epidemioloģiskā situācija pasaulē un Latvijā lika mainīt šo tradīciju un konkursu pārcelt nedaudz citā laikā un formā – jau novembra beigās, virtuālajā vidē.

Kā ierasts, nominantus varēja pieteikt divās kategorijās – individuālais sniegums un nevalstiskās organizācijas. Balvas pasniedza žūrijas komisijas locekļi sešas nominācijās. Šogad žūrijas sastāvu veidoja 7 dažādu nozaru pārstāvji – draugiem.lv runasvīrs Jānis Palkavnieks, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktora vietniece Anda Lamaša, tiesībsargs Juris Jansons, Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis, žurnālists un radio personība Aidis Tomsons, Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite un Latvijas Pašvaldību savienības padomniece veselības un sociālajos jautājumos Ilze Rudzīte.

Nominācija “Nodarbinātības veicinātājs”: apbalvojums par produktīvu vai inovatīvu cilvēku ar invaliditāti nodarbinātības veicināšanu, kuru pasniedza Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis un galveno balvu individuālā snieguma kategorijā šajā nominācijā ieguva Sonido īpašniece Inga Muižniece. NVO kategorijā galveno balvu ieguva invalīdu ar kustību traucējumiem biedrība ”Ilgas”, bet atzinības rakstu saņēma biedrība “Mūsu ligzda”.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Sazinies ar mums